BUZ EPİLASYON VE AVANTAJLARI

blog yazısı ekle !

BUZ EPİLASYON VE AVANTAJLARI

BUZ EPİLASYON VE AJANTAJLARI

Buz Epilasyon Nedir?

Epilasyon teknolojisinin geliştirilen son hali buz epilasyon ile en acısız, en hızlı ve kalıcı çözümler bir araya getirildi. Lazer epilasyon uygulamasından farklı olarak buz başlığı ile işlem iki kat daha hızlı bir şekilde yapılırken, ten rengi kriteri olmaksızın en ince kıl köklerinde bile optimal sonuçlar elde edilebilmektedir. Geliştirilen cihazın güçlü soğutucu özelliği ve seri atışları sayesinde epilasyonda duyulan acı hissi tamamen ortadan kaldırılıyor.

Buz epilasyonu avantajları nelerdir?

Kişinin fizyolojik özelliklerine bağlı olarak ağrı durumu değişirken buz epilasyon sayesinde hem acı hissi minimum düzeye indiriliyor, hem de atış hızı sayesinde daha kısa bir süre içerisinde uygulama tamamlanmış oluyor. Bu avantajın yanı sıra uygulamanın kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde gerçekleştirilmesi ve kısa bir süre içerisinde tamamlanması ile günlük hayatı aksatma durumu ortadan kaldırılmaktadır.
Epilasyon ailesinin yeni üyesi Buz epilasyon, - 3 dereceye kadar soğuyan buz başlığı ile cilt üzerinde yanık gibi deformasyon riskini ortadan kaldırıyor. Epilasyon işlemi için aranan şart ten ve kıl rengi iken, buz epilasyonu sayesinde yaz aylarında bile bronz tene uygulanabilmektedir.

Buz epilasyonu kaç seansta sonuçlanır?

Uygulamanın soğutucu özelliğinin dahil olması ile birlikte seanslar daha acısız ve daha kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Kişinin özeliklerine göre bu seans aralıkları değişirken, genel olarak 6 haftada toplam 6-8 seans süren uygulamalar ile, kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Bu seans sürelerindeki başarı oranı %90 olmaktadır.

Neden buz epilasyon?

Buz epilasyonu dört mevsim uygulanabilen acısız, kısa ve bronz tene de yapılabilen yeni teknolojinin son gözdesidir. Bu avantajların yanı sıra seansların aksatılmasından dolayı elde edilen başarısız sonuçlarda ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca diğer epilasyon cihazlarından farklı olarak yalnızca enerjiyi bir noktaya fokuslanması söz konusu değildir. Çalışma prensibi enerjiyi bölgeye dağıtarak ve tedrici ısıtma yöntemi ile istenmeyen tüylerin yok olmasını sağlar. Bu uygulama sayesinde işlem sırasında ya da sonrasında cilt dokusunda yanık, leke ve ağrı gibi komplikasyon riski bulunmamaktadır. Kısacası buz epilasyon teknolojisi sayesinde konforlu ve çok daha kısa sürede uygulama yaptırabilmek mümkündür.